Miękki guzek po ekstrakcji dolnej siódemki

Jestem miesiąc po kłopotliwej (ale nie chirurgicznej) ekstrakcji dolnej siódemki. Nie było suchego zębodołu, miejsce po wyrwaniu nawet nie bolało, chodziłam na kontrole tydzień i dwa po zabiegu. Wszystko goiło się bardzo fajnie. Ale w miejscu wyrwanego zęba, zaraz przy dziurze po nim zaczął rosnąć jakby miękki guzek. Łatwo krwawi. Nic a nic nie boli. Stopniowo od pojawienia się rośnie, ma teraz ok 5mm. Jest lekko czerwony, w kolorze dziąseł. Czy konieczna jest pilna kontrola? Co to może być?

Opisywana zmiana jest najprawdopodobniej ziarniną powstałą z powodu pozostawienia w zębodole drobnych fragmentów kości tkanek zęba lub kamienia nazębnego. Zdarza się to podczas trudnych ekstrakcji chociaż zadaniem stomatologa jest oczyszczenie zębodołu po jej zakończeniu. Nie jest jednak wykluczone,że opisywana zmiana jest innego rodzaju. Proponuję kontakt z gabinetem stomatologicznym. Pozdrawiam