Miesiączka co kilka miesięcy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam.od jakiegos roku nie biore juz tabletek anty,i teraz mam problem z miesiaczka bo pojawia sie co 2-3 miesiace co moze byc tego powodem

Witam! W tym przypadku przede wszystkim należy wykluczyć możliwość ciąży. Brak miesiączki może wynikać również z zaburzeń hormonalnych (przysadkowych, jajnikowych, tarczycowych), nadmiernej utraty masy ciała czy stresu. Myślę że w tej sytuacji warto wybrać się do ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.