Miesiączka po laparoskopii - co to oznacza?

Mam pytanie. Mam 25 lat, staram się o dziecko 3 lata. Miałam robiona laparoskopię (która wykazała, że wszystko jest OK). Po miesiącu dostałam normalny okres, teraz kolejny trwał 6 dni i potem 3 dni przerwy i kolejne plamienie, aczkolwiek mniej obfite i ciemne z krwią trwa już 2 dni.
Co to oznacza? Jakie są przyczyny? Martwię się, proszę o poradę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Prawdopodobnie plamienie związane jest z przebytym zabiegiem. Pierwsze miesiączki po laparoskopii mogą być zarówno obfitsze, jak i bardziej bolesne niż przedtem. Radzę Pani odczekać jeszcze jeden - dwa cykle i w razie powtarzania się nietypowego krwawienia- zgłosić się do ginekologa celem kontroli.
Jeżeli jednak utrata krwi będzie znaczna, powinna Pani udać się do lekarza niezwłocznie! Krwawienie to raczej nie powinno wpłynąć na szanse zajścia w ciążę.
Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia!