Miesiączka po stosunku z zabezpieczeniem a ryzyko ciąży

Witam! 2 tygodnie po stosunku z zabezpieczeniem (prezerwatywa) dostałam okres. Był to normalny okres - nie jakieś plamienie. Trwał 4 dni. Ponoć można być w ciąży nawet jeśli był okres. Strasznie się tego boję. Nie chce być.. Jakie są szanse, że jestem nawet jeśli miałam normalny okres?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście istnieje taka szansa jednak w opisanej sytuacji ryzyko zajścia w ciąże jest znikome. Proszę się nie obawiać. W razie dalszych wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.