Migotanie po koronografii serca

Witam, Mój tata 1.5 miesiąca temu przeszedł badanie koronografii serca poprzez tętnicą w ręku. Wszystko było ok, jednak tydzień po zabiegu po raz pierwszy od 25 lat przydarzyło mu się migotanie.Od tego czasu już 8 razy był w szpitalu pod kroplówką. Czy to normalne ze po takim badaniu aż tak często występuje migotanie? czy to ustąpi? Tata również w zimie narzeka że leci woda z nosa. Dodatkowo skarży się że łapią go skurcze w nogach szczególnie w łytkach na spaniu.

Witam. Napady kołatania serca, nie są wynikiem powikłania po koronarografii, a samego schorzenia organicznego serca. Takie epizody mogą pojawiać się na podłożu wad zastawkowych, niedoboru elektrolitów czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Konieczna jest konsultacja z lekarzem kardiologiem który określi przyczynę napadów arytmii w bezpośrednim badaniu.