Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mokry kaszel u niemowlaka

6 miesięczne niemowlę od 2 dni , ma mokry kaszel , bez gorączki i innych objawów .Dziś kaszel się nasilił . Inhaluje go sola morską i oklepuje .Dodam że w domu mam drogie 5 letnie dziecko chore na zapalenie oskrzeli - leczone antybiotykiem agumentin duo . Czy powinnam udać się do lekarza z młodszym 6 miesięcznym dzieckiem jeszcze dziś?A może poczekać dzień lub dwa ?Co powinno mnie zaniepokoić ? Czy to prawdopodobne ze ma zapalenie oskrzeli i wymaga antybiotyku ?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto szczepić dzieci?

Szanowna Pani, Prawdopodobnie jest to jednak zapalenie oskrzeli. O rozpoznaniu przekonac sie mozna osluchujac dziecko. Moze trzeba będzie wykonac tez rtg pluc. U malych dzieci postep choroby moze byc szybki wiec radzilbym jednak udac sie do lekarza. On zadecyduje czy potrzebny jest antybiotyk.
Z poważaniem J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy