Monitorowanie owulacji przy planowej ciąży

Witam mam pytanie staram się o dziecko od 1.5 roku robiłam usg w 15dn cyklu i wkońcu nie wiem czy owulacja nastąpiła poniewaz lekarz co wykonywał usg powiedział mi że jeszcze nie nastąpiła czy to możliwe i kazał mi zrobić dokładniejsze badanie za pare dni miernik mojego cyklu czy coś takiego więc się zaoisałam na poniedziałek ja już sama nie wiem czy mam szansę na zajście w ciążę proszę o szybką odpowiedż i z góry dziękuję

należy jeszcze raz sprawdzić w usg za kilka dni ( 2, 3 dni) czy nie nastąpiła owulacja, czasem następuje kilka dni później . Ogólnie ujmując owulacja wystepuje przy średnicy pecheżyka ok 2,5cm