Morfologia dziecka

Mam 1,5 roczna córeczkę, od 3cy miewa temperaturę 38-39 stopni przez dwie doby, nawet trzy-czasami co najmniej raz w miesiącu miejscowi lekarze pediatrzy nie umieją jej zdiagnozować -zapalenie ucha, posocznica, zapalenie oskrzeli itp. Bzdury słyszę! Nie ma kataru, kaszlu,wysypki, apetyt jest i stolec w normie. Wkłada wszystko do buzi i gryzie, ma 4 ząbki na dole i do góry. Może to zęby pytam lekarzy? Mówią "nie". Zrobiłam prywatnie badanie krwi. Podaje analizę. WBC 5.1 OB-12 LY 2.8 MO 0.7 GR 1.6 LY% 54.6% MO% 14.1% GR% 31.3% RBC 5.24 Hgb 11.6 HCT 36.4 MCV 69.4 MCH 22.1 MCHC 31.8 RDW 13.9 PLT 201 PCT 0.182 MPV 9.1 PDW 10.2

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W oparciu o przedstawione wyniki wskazane wydaje się oznaczenie parametrów gospodarki żelazowej -stężenia żelaza, ferrytyny, transferyny, TIBC-całkowitej zdolności wiązania żelaza w surowicy-ponieważ, mimo prawidłowego stężenia hemoglobiny obniżone wartości MCV, MCH, MCHC charakteryzujące objętość krwinki czerwonej, zawartość oraz stężenie w niej hemoglobiny. Świadczyć to może o niedoborze żelaza, który -w przypadku braku wdrożenia leczenia-może doprowadzić do niedokrwistości. Ważne jednak, by przed ewentualnym włączeniem suplementacji tego pierwiastka, potwierdzić bądź wykluczyć wysunięte podejrzenie. Leczenie bez potwierdzenia nie jest wskazane, gdyż może zatuszować inne patologie i opóźnić prawidłową terapię.
Na podstawie przedstawionych wyników oraz zawartych w pytaniu informacji trudno wypowiadać się na temat przyczyny objawów dziecka.
Pozdrawiam