Moszna: dlaczego odczuwam swędzenie?

Witam ! Mój problem polega na tym, że pod wieczór zaczyna mnie swędzieć worek mosznowy. Problem wystąpił przed kilkoma miesiącami. Mam 15 lat i 3-4 lata temu miałem świerzb. Ale posiadałem specjalny lek (w płynie), który się wcierało w ciało np. za pomocą np. watki i nie pominąłem żadnego miejsca na ciele. A moim drugim problemem jest brązowa linia pod członkiem, a mianowicie jest od góry członka linia/większa plamka i linia. Jest ona aż do początku worka mosznowego. Za pomoc dziękuję.

Witam serdecznie,

Przyczyn opisywanych przez Pana dolegliwości może być kilka. Być może mają charakter uczuleniowy, proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadził Pan nowego kosmetyku, proszku doprania, płynu do płukania.
Bez badania nie da się wykluczyć infekcyjnego podłoża dolegliwości - świerzb może dawać właśnie takie dolegliwości, które nasilają się wieczorem czy po kąpieli.
Niestety wskazana jest ponowna wizyta u lekarza i wykluczenie ewnetualnej ponownej infekcji pasożytniczej. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Podczas badania lekarz po obejrzeniu udzieli również odpowiedzi co jest przyczyną drugiej zmiany o którą Pan pyta, która prawdopodobnie jest fizjologią, jednak bez badania nie da się tego potwierdzić.

Pozdrawiam.