Możliwość ciąży przy tabletkach dwuskładnikowych Yaz

Zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej dwuskładnikowej (Yaz). Zawsze brałam o godzinie 7, wczoraj dopiero o 23 i dziś wzięłam o normalnej godzinie. Jestem w 3 tygodniu cyklu stosowania tabletek, zostało tylko kilka do 4-dniowej przerwy. W związku z tym mam pytanie. Czy jeśli do 4-dniowej przerwy powstrzymam się od stosunków, a następną paczkę zacznę normalnie po 4-dniowej przerwie to ochrona przed ciążą będzie zachowana? Chcę zrobić normalną przerwę, ponieważ nie chcę przesuwać jej terminu.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak będzie zachowana. Opisane postępowanie jest najbardziej optymalne.