Możliwość zajścia w ciążę przy zapomnieniu o tabletce

Pominęłam wczoraj tebletkę antykoncepcyjną. Zorientowałam się dopiero dzisiaj, więc czwartkową wzięłam po upływie 22godzin, po czym o normalnej porze piątkową. Jest to 16 dzień brania tabletek ( 15tego dnia zapomniałam wziąć) Współżyłam we wtorek po południu. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Czy w tej sytuacji powinnam udać się po pigłułkę wczesnoporonną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku, ponieważ jest to 3 tydzień, powinna Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Zastosowanie takiego postępowania umożliwi zachowanie skuteczności antykoncepcji. Nie będzie także potrzeby stosowania tabletki "po" stosunku.