Możliwość zajścia w ciąże przy pominięciu tabletki z 7 dnia?

Witam,
przyjmuję tabletki Y**** od kilku dobrych rad. Zorientowałam się, że zapomniałam wziąć tabletkę 7 dnia. Wzięłam ją dopiero razem z kolejną. 7 dnia odbyłam stosunek bez wtrysku. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takim przypadku?

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę oraz przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Niestety Pani nie postąpiła zgodnie z tymi zaleceniami. Dlatego nie można liczyć na pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli nie doszło do wytrysku to ryzyko ciąży spada. Jednak po upływie około 10-14 dni od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby jego wynik był negatywny należy test powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam