Pominęłam 17. tabletkę z listka. Czy mogę być w ciąży?

Witam. Mój problem polega na tym, że zapomniałam wziąć 17. tabletki (był to zzwartek). W piątek nie wzięłam rano tabletki tak jak zawsze, tylko popołudniu i dopiero wtedy zorientowałam się, że pominęłam czwartkowa tabletkę. Niestety zanim się zorientowałam współżyłam z moim chłopakiem. Nie doszło do wytrysku we mnie. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną, więc nie ma znaczenia, gdzie doszło do wytrysku.
2. Proponuję rozpocząć nowe opakowanie tabletek bezpośrednio po zakończeniu aktualnego (tj. bez robienia przerwy). Takie postępowanie spowoduje, że ryzyko zajścia w ciążę będzie minimalne.