Możliwość poprawy wzroku przy bielactwie ocznym

Witam, u mojego syna stwierdzono w wieku 3 miesięcy bielactwo oczne i nieprawidłowo rozwinięte nerwy wzrokowe, oczopląs i zeza, jest po dwóch operacjach na skorygowanie zeza , udanych. Ma duza wadę wzroku i nie rokuje na poprawę. U młodszego syna stwierdzono to samo. Pytam czy jest jakaś możliwość na poprawę wzroku i czy temat bielactwa ocznego jest szerzej poznawany i czy istnieje jakaś możliwość leczenia w kraju czy za granica?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety obecnie nie ma mozliwosci wyleczenia tego schorzenia. Ważna jest bardzo ochrona skory i oczu przed słońcem ale to zapewne Pani już wie. U niektórych dzieci leczy sie zeza i oczopląs oraz stosuje sie rehabilitacje wzrokowa. Pozdrawiam