Możliwość skorygowania skoliozy po zakończeniu okresu dojrzewania

Czy możliwe jest całkowite wyleczenie lub częściowe skorygowanie skoliozy w części lędźwiowo - piersiowej po zakończeniu okresu dojrzewania ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej jest to możliwe, aczkolwiek zależy od nasilenia problemu. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ortopedą.

Proponuję udać się do fizjoterapeuty w swoim mieście. Niestety nie wiem jak duża jest skolioza, czy jest duża rotacja, itp. Skoliozę można skorygować ale wszystko zależy od jej stopnia, a następnie motywacji pacjenta. Widzę, że jest Pani z Krakowa dlatego tez zapraszam do siebie i zobaczymy co sie da zrobic. Pozdrawiam www.dualmed.pl