Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość ułożenia planu żywieniowego dla kobiety, która chce schudnąć i mężczyzny na przybór masy

Witam, czy da się ułożyć taki plan żywieniowy, żebym ja schudła ok. 8kg (29lat, 175cm, 70kg), a mój mąż przytył i nabrał trochę masy (32lata, 176cm, 68kg). Zależy mi na tym, żeby zoptymalizować naszą dietę, żebym nie musiała gotować 2 różnych obiadów itd.:) Obydwoje mamy bardzo absorbujące prace i brak nam czasu na długie gotowanie. Ja biegam lub ćwiczę aerobik 2x w tyg., a mąż ma ciężką pracę fizyczną i nie namówię go na sport niestety. Proszę o poradę.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
81 poziom zaufania

Witam,

Tak jest możliwy wspólny obiad dla Państwa z modyfikacjami, reszta posiłków będzie się różnić.

Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Witam serdecznie! Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez tych danych ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Szanowna Pani - jeżeli obydwoje z mężem chcecie się odżywiać zdrowo i zależy Wam na osiągnięciu celów dietetycznych, a ogranicza Was czas dobrym rozwiązaniem dla Państwa będzie catering dietetyczny. Usługa taka polega na przygotowaniu posiłków w ramach zbilansowanej diety i dostarczeniu ich do Państwa do domu lub pracy w godzinach porannych. Pozwala to na spożywanie naprawdę urozmaiconej i bardzo dobrze kontrolowanej diety, przy praktycznie żadnym nakładzie pracy w kuchni i bez konieczności samodzielnego martwienia się bilansowaniem składu posiłków. Wygoda polegająca na posiadaniu posiłków wcześniej pozwala także zlikwidować takie problemy jak podjadanie w ciągu dnia podczas diety odchudzającej. Więcej na temat tego rodzaju usługi znajdzie Pani na stronie internetowej www.dietific.pl.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy