Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Myśli samobójcze u 31-letniej osoby

Kobieta 31 lat choruje na schizofrenię paranoidalną. Mam nawracające myśli samobójcze które są spowodowane brakiem skuteczności leczenia . Najprawdopodobniej też mam kaligynefobie czego się bardzo wstydzę i nikt o tym nie wie. Co może mi pomóc i jak sobie z tym poradzić?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanego przez Panią cierpienia i braku skuteczności dotychczas stosowanego leczenia. W Pani opisie niestety brakuje informacji o tym, jaka terapia była stosowana do tej pory. Jeżeli jedynym stosowanym środkiem leczenia była farmakoterapia, warto skierować się do psychoterapeuty. W przypadku wspierającej terapii przy schizofrenii skutecznością szczyci się terapia systemowa oraz poznawczo - behawioralna. Sugeruje, żeby poszukała Pani dla siebie takiego specjalisty. Proszę tez zadbać o to, żeby miał certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologciznego lub Psychiatrycznego, co będzie świadectwem jego doświadczenia i edukacji Jeżeli myśli samobójcze nie ustąpią proszę skierować się do szpitala celem podjęcia leczenia na oddziale - intensywna psychoterapia grupowa może być dla Pani bardzo pomocna. Proszę się nie poddawać, to ze stosowane do tej pory leczenie nie było skuteczne nie oznacza ze niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego. Życzę zdrowia i powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy