Na co wskazuje osłabienie u 21-latki?

Od wczoraj wieczora zaczelam sie dziwnie czuc, bolalo mnie gardlo rano wstalam i podczas roboenia sniadania zrobilp mi sie czarno przed oczami duszno i mialam silne mdlosci oraz ucisk glowy i "miekkie" nogi minela czern przed oczami pojawilo sie klucie w calym brzuchu delikatne, pieczenie oczu, sluz przezroczysty sporo go i mdlosci sie utrzymuja wypilam smecte i nic nie dalo moze delikatnie zlagodzilo nie mam tez covid ani nie jestem w ciazy do lekarza moge isc najszybciej w poniedzialek jak do tego czasu to zlagodzic ? Mam 20 lat kobieta

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu schorzeniach i powinny być powodem do szybkiej obserwacji medycznej. Występowanie wszystkich tych symptomów jednocześnie mogłoby świadczyć o zakażeniu wirusem COVID-19. Podobne przejawy mogą być również spowodowane zatruciem pokarmowym lub zapaleniem gardła. Jeżeli pojawiły się wymioty i biegunka nie należy dopuścić do odwodnienia organizmu, dlatego wskazane byłoby dostarczanie ciału płynów i elektrolitów.

W przypadku nieustąpienia lub nasilaniu się dolegliwości powinna się Pani jak najszybciej udać do lekarza pierwszego kontaktu, nie czekając do kolejnego tygodnia, aby mógł on zlecić odpowiednie badania i rozpocząć ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą okazać się przydatne w przedstawionym problemie:

https://zdrowie.parenting.pl/odwodnienie-przy-ostrej-biegunce-jak-sobie-z-nim-poradzic

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.