Na co wskazuje taka wydzielina z dróg rodnych?

Ból jajników i brązowa wydzielina podczas antykoncepcji hormonalnej. W październiku tamtego roku zaczęłam używać Atywie, do grudnia z przerwami a od nowego roku ginekolog pozwolił brać je bez robienia przerwy. Od stycznia aż do kwietnia nic się nie działo wszystko było w porządku. Na początku maja zaczęłam suplementować kolagen który miał w sobie witamine C. Popełniłam błąd i kilka razy popiłam tabletkę antykoncepcyjną tym kolagenem (nie widziałam, że witamina C może źle wpływać na antykoncepcję). Po dwóch tygodniach zauważyłam brązową wydzielinę (wtedy odstawiłam kolagen i nie biore go od tamtej pory) i mniej więcej 2 dni w miesiącu boli mnie brzuch jak przed okresem, ten stan utrzymuje się do teraz tzn. 16.12.23r. Co mam zrobić? Powinnam iść do ginekologa? (wcześniej nie miałam takiej możliwości i liczyłam, że samo przejdzie) Odstawić tabletki? Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością warto udać się do ginekologa i wykonać badania. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się nieregularne brązowe plamienia lub dolegliwości bólowe brzucha. Zazwyczaj są one działaniem niepożądanym wynikającym ze stosowania pigułek.

Nie wspomina Pani o tym, czy nadal przyjmuje Pani tabletki bez przerwy na krwawienie z odstawienia. Jeśli tak, to warto zrobić przerwę, tak jak zaleca producent. Być może wtedy opisywane przez Panią dolegliwości znikną.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brazowe-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-plamienia-i-silne-bole-brzucha-w-8-dniu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-po-pominieciu-7-dniowej-przerwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.