Nabrzmiała ręka po amputacji piersi

Dzień dobry mam siostrę po amputacji piersi i ma teraz problem z ręką jest nabrzmiała twarda zaczynają się jej robić wodne bórchle na dłoni i chyba zaczyna się przelewać ta woda do piersi a lekarze którzy ją leczą to nic nierobią z tym zabraniają jej wszystkiego masaży rechabilitacji . Jak możemy jej pomus żeby chociaż troche ta opuchlizan zeszła i ten ból dzienkuję

Chłonkotok może utrzymywać się do kilkunastu tygodni; wymaga drenażu lub punkcji i regularnych kontroli lekarskich. Wszelkie zmiany skórne muszą być opatrzone - zabezpieczone opatrunkami jałowymi (np. płyn octenisept lub roztwór 3%kwasu bornego) z intencją wygojenia. Wykwity skórne mogą być skutkiem zmian zakrzepowych w żyłach kończyny lub zmianach zapalnych w tkankach miękkich - zatem wymagają rzetelnej oceny lekarskiej.
Fizjoterapia może być podjęta przy wygojonych zmianach skórnych.