Naciek zlokalizowany w szczycie płuca prawego

wynik.tk dominującym obszarem jest naciek zlokalizowany w szczycie płuca prawego . Część ze zmian guzkowatych łączy się z odcinkowo pogrubiałą i pozaciąganą opucną grzbietową . Największe ze zmian guzkowatych wielkości do 11 mm. Zmiany obejmują segment 2 płuca prawego .Co to oznacza proszę o opinię i pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z pulmonologiem. Zmiany opisywane w badaniu wymagają weryfikacji tomograficznej. Mogą być to zmiany nowotworowe ale także pozostałości pogruźlicze.