Naderwanie mięśnia klatki piersiowej

Dzień dobry, Około miesiąc temu, naderwałem mięsień klatki lub uszkodziłem żebro. Następnego dnia przy jednym z ćwiczeń ze sztangą pogorszyłem stan. Nie przerywałem treningów, ale oszczędzałem klatkę. Teraz mam tam gulkę, odzywa się, przy niektórych wysiłkach. Dzisiaj na rentgenie nic nie wykazało, jednak chirurg mówi, że jest to za twarde na krwiak mięśnia i jest to jeszcze nie owapniona narośl kostna. Czy mogę maksymalnie trenować i nie obawiać się, że to problem z mięśniem? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Bez oceny stanu miejscowego i badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pańskie pytanie, dlatego sugeruję kontakt z ortopedą.