Nadmierne myślenie o swoim zdrowiu

Witam Nazywam sie Dawid mam problem z szyja w rezonansie wykazało mi ze mam ucisk na jakas poduszkę. Od jakiegoś pol roku nie moge przestać o tym myslec biorę stres centrol zeby jakos o tym zapomnieć ale nie da rady . Cały czas wydaje mi sie se cos mi jest.czesto wydaje mi sie jakby uszy swedzialy mnie od środka zrobiłem sie nerwowy nie mam pojecia jak temu zaradzić

Witam,
z Pana wypowiedzi wynika, że prócz objawów związanych z Pana podstawową trudnością (ucisk w odcinku szyjnym), skupia się pan również na innych doznaniach z ciała (rozumiem przy tym, ze nie ma Pan innych dolegliwości - konsultował się Pan z lekarzem). Takie nadmierne analizowanie somatycznych doznań jest dla Pana obciążające, a dotychczasowe sposoby radzenia sobie z nimi nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.
Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na zebranie dokładnych informacji, jednak pisywane przez Pana trudności często wiążą się z nadmiernym doświadczaniem lęku. Z tego względu zachęcam do skonsultowania się z psychologiem/ psychoterapeutą lub psychiatrą. Po zebraniu dokładnych informacji specjalista będzie mógł postawić diagnozę oraz zaproponować najlepsze oddziaływania. Pomocy może Pan poszukiwać zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w ramach redundancji NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego)
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, z pana opisu wynika, że ogólnie mocno martwi się pan o swoje zdrowie i jest pan skupiony na sygnałach płynących z ciała. Odczuwa pan prawdopodobnie dużo lęku w swoim życiu. Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Psycholog pomoże panu przyjrzeć się przyczynom pana stanu i zaleci dalsze kroki. Pozdrawiam.