Myśli samobójcze i stany lękowe u 15-letniej osoby

Witam. Od 4klasy podstawówki nekają mnie stany lękowe.. Myślałam,że to przelotne, że to przez stres w szkole. Jednak pomimo wakacji dalej nic sie nie zmieniło. Mineło kilka lat... Dziś mam już 15 lat.. Oraz myśli samobójcze, bezsenne noce. Oraz najgorsze, tak zwane widzenia osob przed śmiercią lub po śmierci. Z początku bałam sie tych widzeń. Teraz stały się normą. Boje się, że ktoś stwierdzi że mam zaburzenia psychiczne. Co ja mam w takiej sytuacji uczynic?

Witaj,

bardzo dobrze, że szukasz pomocy i napisałaś o swoim problemie. Myślę, że byłoby dobrze byś skorzystała z pomocy specjalisty z którym będziesz mogła porozmawiać o stanach które opisujesz, który będzie mógł pomóc Ci w dręczącym niepokoju.
Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy psychologa, psychoterapeuty w Rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego, umówienie się na wizytę nie wymaga skierowania.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Witam,
dzielenie się doświadczanymi trudnościami, lękami nie jest łatwą sprawą, tym bardziej gratuluję, że odważyłaś się to zrobić! Warto byłoby jednak, abyś spróbowała skorzystać teraz z profesjonalnej pomocy w indywidualnym kontakcie. Z psychoterapii może skorzystać w ramach refundacji NFZ-w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży lub prywatnie. Pamiętaj, że zarówno lekarz, jak i psycholog, czy psychoterapeuta są zobowiązani do zachowania tajemnicy odnoszącej się do kwestii poruszanych na spotkaniach. Tym samym trudności jakimi będziesz chciała się podzielić nie będą ujawnianie bez Twojej zgody.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,

Dobrym krokiem jest, że zaczęłaś poszukiwać pomocy, zwłaszcza, że sytuacja trwa już dosyć długo. Nie ma innego wyjścia jak udać się do specjalisty - psychologa, psychoterapeuty, najlepiej zajmującego się bezpośrednio pracą z młodzieżą. We współpracy z nim, opanujesz stany lękowe a wraz z tym ustąpią inne dręczące objawy, które powiązane są z tym stanem.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek