Co zrobić, gdy pojawiają się myśli samobójcze?

Mam 15 lat i coraz bardziej mam dosyć życia. Nie mam nikogo, ani ojca, ani matki (mieszkam z mamą, ale ona pracuje), mam dużo problemów, jak na przykład problemy związane z rodzinami, to znaczy nie mam kontaktu z ojcem i jest wszystko w porządku, ale mój dziadek od strony ojca mówi mi, że mam pierwsza zadzwonić do niego. Ja tego nie chcę i przez to powstają kłótnie. Mam problemy z nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Mam też nerwicę, jak mam stres, to boli mnie brzuch. A to się zdarza często. Kiedy chodziłam do różnych szkół, bo dużo się przeprowadzałam i niedawno musiałam zmienić szkołę, bo koledzy mnie wyzywali i znęcali się. Często się zdarza, że myślę o samobójstwie. Co wieczór płaczę do poduszki. Już nie daję rady. Co mam zrobić?

Witam serdecznie,

W tej trudnej sytuacji byłoby dobrze poszukać przede wszystkim wsparcia i pomocy. Takiej pomocy może udzielić Ci rodzina - np. ze strony Twojej Mamy, przyjaciółka. Pomocy może udzielić Ci również szkolny psycholog. Z pewnością otacza Cię co najmniej kilka życzliwych osób, powinnaś jedynie przełamać barierę wstydu. Masz prawo mówić o swoich emocjach, również tych przykrych: jak złość, smutek. Tłumione emocje mogą przeobrażać się w agresję skierowaną przeciwko sobie oraz ujawniać się w postaci różnych dolegliwości bólowych.
Masz prawo do mówienia ,,nie", jeśli ktoś narusza Twoje granice: krzywdzi, próbuje wykorzystać.

Proponuję, abyś przede wszystkim porozmawiała z Mamą o Twoim samopoczuciu. Byłoby najlepiej, gdybyście wspólnie wybrały się do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, gdzie mogłabyś porozmawiać z psychologiem oraz lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam