Nadmierne owłosienie na twarzy, nogach, pośladkach u 15-latki

córka ma 15 lat i nie miesiączkuje. Ma nadmierne owłosienie na twarzy, nogach, pośladkach. Nie wyksztalciły się u niej piersi. Córka ma trądzik i tłustą skórę. Byliśmy u ginekologa, podejrzewał zespół policystycznych jajników, ale po diagnostyce zrezygnował z diagnozy. Podal córce leki które miały przyspieszyc wystapienie pierwszej miesiączki, ale brak efektu. Innymi dolegliwościami mojej córki jest niedoslych od okresu małego dziecka i wspóltowarzyszące temu lekkie opóźnienie umysłowe.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugerowałabym konsultację endokrynologiczną, badanie glukozy, TSH, korytzolu, androgenów.
Pozdrawiam