Nadmierne owłosienie w czasie ciąży

Witam, Mój problem dotyczy owłosienia. Jestem brunetką o dość ciemnej karnacji i zawsze miałam więcej ciemnych włosów w różnych miejscach ( brzuch, przedramiona, całe nogi, niewiele w okolicy sutków). Obecnie jestem w 32 tyg ciąży z synem i zauważyłam od jakiegoś czasu wzrost owłosienia ( klatka piersiowa, baki, szyja, ramiona, plecy) oraz ściemnienie włosów tam gdzie już były. Nie są to włosy twarde i grube, ale jednak widoczne. Czy jest szansa, że po ciąży te włosy znikną?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią wystąpienie nadmiernego owłosienia jest wynikiem zmian hormonalnych, jakie dokonują się w organizmie kobiety w czasie ciąży. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani jednak powodów do niepokoju. Po zakończeniu ciąży i połogu Pani gospodarka hormonalna wróci do normy, co spowoduje ustąpienie niepokojących Panią objawów.