Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne owłosienie w czasie ciąży

Witam, Mój problem dotyczy owłosienia. Jestem brunetką o dość ciemnej karnacji i zawsze miałam więcej ciemnych włosów w różnych miejscach ( brzuch, przedramiona, całe nogi, niewiele w okolicy sutków). Obecnie jestem w 32 tyg ciąży z synem i zauważyłam od jakiegoś czasu wzrost owłosienia ( klatka piersiowa, baki, szyja, ramiona, plecy) oraz ściemnienie włosów tam gdzie już były. Nie są to włosy twarde i grube, ale jednak widoczne. Czy jest szansa, że po ciąży te włosy znikną?
KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza pomoc - odciski

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Panią wystąpienie nadmiernego owłosienia jest wynikiem zmian hormonalnych, jakie dokonują się w organizmie kobiety w czasie ciąży. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani jednak powodów do niepokoju. Po zakończeniu ciąży i połogu Pani gospodarka hormonalna wróci do normy, co spowoduje ustąpienie niepokojących Panią objawów.

0

Witam, jest taka szansa. Poziomy hormonów zmienią się i włosy przerzedzą się. Jeśli coś zostanie to polecam depilację laserową przy ciemnych włosach pójdzie jak z płatka. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy