Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów i prawidłowe wyniki hormonów tarczycy

Witam. Nadmiernie wypadają mi włosy. Nawet 500 podczas mycia. Robiłam badania TSH, FT3, FT4 wszystko jest w normie. Wykonałam także szereg badań hormonów- testosteron, DHEAS,LH, SHBG, estradiol, FSH- też jest norma. Nie mam anemii, zdrowo się odżywiam. A włosy lecą jak szalone, żadne wcierki, ampułki, suplementy diety nie pomagają. Co mam robić jak nic nie pomaga. Byłam u dermatologa (nie patrzył na skórę głowy) przypisał Alpicort E, który też nie pomógł. Co dalej?
KOBIETA ponad rok temu

Opryszczka narządów płciowych

Witam, jeśli nie choruje Pani na żadne choroby skóry (łuszczyca, bielactwo itp.) a skóra głowy nie jest zajęta przez łojotokowe zapalenie skóry to należy leczyć takie schorzenie objawowo. Często w przypadku braku poprawy po terapii miejscowej i braku uchwytnej przyczyny stosuje u moich Pacjentek: 1. mezoterapie igłową z użyciem gotowego preparatu 1x/2tygodnie lub osocza bogatopłytkowego 1x/4 tygodnie 2. 5 mg encorton 1x1tabl 3. gelacet 1x1 saszetka 4. biotebal 5 mg 1x1 tabl 5. biofer z kw. foliowym 1x1 tabl Poprawa następuje po około 6 miesiącach leczenia. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy