Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne wypadanie włosów i prawidłowe wyniki hormonów tarczycy

Witam. Nadmiernie wypadają mi włosy. Nawet 500 podczas mycia. Robiłam badania TSH, FT3, FT4 wszystko jest w normie. Wykonałam także szereg badań hormonów- testosteron, DHEAS,LH, SHBG, estradiol, FSH- też jest norma. Nie mam anemii, zdrowo się odżywiam. A włosy lecą jak szalone, żadne wcierki, ampułki, suplementy diety nie pomagają. Co mam robić jak nic nie pomaga. Byłam u dermatologa (nie patrzył na skórę głowy) przypisał Alpicort E, który też nie pomógł. Co dalej?
KOBIETA ponad rok temu

Opryszczka narządów płciowych u kobiet w ciąży

Witam, jeśli nie choruje Pani na żadne choroby skóry (łuszczyca, bielactwo itp.) a skóra głowy nie jest zajęta przez łojotokowe zapalenie skóry to należy leczyć takie schorzenie objawowo. Często w przypadku braku poprawy po terapii miejscowej i braku uchwytnej przyczyny stosuje u moich Pacjentek: 1. mezoterapie igłową z użyciem gotowego preparatu 1x/2tygodnie lub osocza bogatopłytkowego 1x/4 tygodnie 2. 5 mg encorton 1x1tabl 3. gelacet 1x1 saszetka 4. biotebal 5 mg 1x1 tabl 5. biofer z kw. foliowym 1x1 tabl Poprawa następuje po około 6 miesiącach leczenia. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy