Nadmierny apetyt u 20-latki

Od pewnego czasu (ok. 2 tygodnie) czuję się stale głodna. Nieważne, co zjem, za 5 minut czuję burczenie w brzuchu. Jestem osobą bardzo szczupłą, staram się jeść racjonalnie 5 razy dziennie małymi porcjami. Faktem jest, że mam zamiłowanie do słodyczy i jem ich dość dużo i choć nie uprawiam sportu w ogóle, nie tyję. Staje się to dla mnie bardzo uciążliwe, gdyż nie wiem, co jeść, żeby zapełnić żołądek na dłużej. Co może mi się dziać? Proszę o pomoc.

Witam!
Możliwe, że obecnie potrzebuje Pani więcej energii niż dotychczas. Jest to skutkiem np.większego wysiłku. Proszę rozważyć ewentualny dodatkowy posiłek. Węglowodany złożone (znajdujące się np. w kaszy gryczanej, ryżu brązowym, makaronie pełnoziarnistym, pieczywie ciemnym) pomogą zachować energię na dłużej.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
W pierwszej kolejności sprawdziłabym, czy spożywane pokarmy rzeczywiście pokrywają Pani zapotrzebowanie energetyczne. Może to Pani spróbować zrobić nawet sama, zapisując spożywane produkty i ich ilości, a następnie przy użyciu jednego z dostępnych w internecie kalkulatorów obliczyć ilość spożywanych dziennie kalorii.
Należy pamiętać, że po słodkich pokarmach zazwyczaj szybciej stajemy się głodni
Zalecam oprzeć jadłospis na pełnoziarnistych produktach zbożowych (kasze, ryż, razowe makarony, ciemne pieczywo), pamiętać o odpowiedniej ilości białka w każdym głównym posiłku (ryby, mięso, nabiał, jaja, strączkowe) oraz uwzględniać warzywa lub owoce w każdym z pięciu spożywanych posiłków. Proszę nie zapominać też o zdrowych tłuszczach.
Jeśli chodzi o towarzyszące Pani od 2 tygodni stałe uczucie głodu to mogą być tego różne przyczyny. Być może jest Pani bardziej aktywna fizycznie bądź intelektualnie. Być może organizm tak reaguje na ochłodzenie. Może to też być reakcja organizmu na stres. Czasami przyczyną są zaburzenia hormonalne lub inne schorzenia.
Pozdrawiam