Nadużywanie alkoholu przez męża i problemy w związku

Mój mąż codziennie pije po 2 czasem trzy piwka, i uwaza ze jest to normalne i nie jest żadnym alkoholikiem.Ponadto zdarza sie że po kryjomu przede mna wypije jeszcze setke jakiegos trunku, zebym tylko sie nie denerwowala jesli to zobacze... mamy dwu-miesięczne dziecko i dość sporo problemów finansowych jak i mieszkaniowych. Ogólnie nie czerpie ostatnio radości z życia, jest mi ciężko a on uważa że sama sobie stwarzam problemy i mówi że mam"chorobę alkoholową", Nasze rozmowy są bez efektu...

Dzień dobry,

Proszę SAMEJ udać się do Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), gdzie również oferowana jest pomoc bliskim osobie uzależnionej.

Dzień dobry!

Jeśli partner nie zauważa ryzykowności własnych zachowań i nie widzi potrzeby zmiany - Pani sama może zdecydować się na pomoc psychoterapeutyczną dla siebie. Jej celem mogłoby być np. lepsze zrozumienie relacji z mężem, ról, które pełnicie w tym związku, Pani trudności i obniżonego nastroju, a także nauka stawiania granic i reagowania na zachowanie męża.

Pozdrawiam!