Nadwyrężenie mięśni żeber po uporczywym kaszlu

moje objawy od ponad miesiąca to uporczywy kaszel .po 3 wizytach u lekarza dostawałam syropki,tabletki do ssania .Kaszel ustał ,ale ból pod lewą piersią został.Po kolejnej wizycie pani doktor stwierdziła że jeszcze 3 tygodnie bedę go mieć ,bo to nadwyrężenie mieśni żeber.Minęło już 2 tygodnie a ból nie ustępuje.Ból pod lewą piersią,trudność leżenia na plecach,trudność leżenia na lewym boku,gdy się napinam albo prostuję plecy ,podczas szbkiego marszu albo mocnego stąpania po ziemi ucisk pod piers

Lek. Tomasz Budlewski

Tak, tego rodzaju ból może wynikać z nadwyrężenia mięśni klatki piersiowej. Jeżeli objawy nie mijają to proszę udać się do lekarz prowadzącego leczenie.