Napady agresji i autoagresji u niewidomego 16-latka z autyzmem

Witam, mam 16 letniego wnuka - wcześniak (26 tydzień), niewidomy (retinopatia), autysta (nie mówi). Coraz większym problemem dla niego i nas wszystkich wokół są jego napady agresji i autoagresji - uderzanie głową we wszystko, co obok i gryzienie - matki, opiekunów. Leki uspokajające ogólnie dostępne (głównie ziołowe) nie pomagają. Napady agresji są coraz częstsze i coraz bardziej dokuczliwe dla otoczenia... matka jest w siniakach... Jak można pomóc temu chłopcu- w zasadzie bardzo pogodnemu...

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza np. psychiatry i na stałe włączeie leków.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba koniecznie skontaktować się z lekarzem by ustawił leczenie chłopca farmakologicznie. Zapewne trzeba go wyciszyć, uspokoić i leki ziołowe pewnie nie spełniają swojej funkcji. W tak ostrych przypadkach stosuje się leki po to by łatwiej potem dotrzeć terapeutycznymi oddziaływaniami.
Pozdrawiam AM