Napady szału i ataki u nastolatki

Witam Od początku września mam poważny problem z opanowywaniem się. Wszystko wokół doprowadza mnie do szału, nie potrafię się skupić, a jak nerwy wezmą szczyty, to cały się trzęsę. Nie wiem, dlaczego coś takiego się pojawiło. Ostatnio bardzo dużo rzeczy się nie udało, było pełno niepowodzeń, z którymi na początku potrafiłem sobie radzić, ale chyba mnie to przerosło. Rodzina grozi mi, że mnie do psychiatry wyśle (miewam bardzo ostre napady agresji od tego czasu) Proszę o poradę i pozdrawiam

Witam,

ważne jest aby nie tracić kontroli nad swoim życiem. Wspomniał Pan, że ostatnio pojawiło się w Pana życiu wiele zdarzeń, które zachwiały psychiczną równowagę. W takiej sytuacji najkorzystniej byłoby skonsultowanie całej sytuacji z psychologiem. Tym bardziej, że bliskie osoby również widzą, że potrzebuje Pan wsparcia. Jest Pan osobą bardzo młodą i naprawdę takie problemy można przepracować.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

witam,
z tego co Pan pisze to nastąpiła duża zmiana w ostatnim czasie, w Pana samopoczuciu. Z pewnością jest to związane z licznymi niepowodzeniami. Myślę, że ma Pan słuszność twierdząc, że te trudności najprawdopodobniej Pana przerosły. Może jest to dobry moment by się przyglądnąć swoim emocjom, swoim reakcjom na trudności. Jest to ważne, gdyż sytuacje trudne będą się pojawiały jeszcze w Pana życiu, więc nabycie nowych umiejętności ułatwi panu funkcjonowanie.
Z taka trudnością proszę zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty. Psychiatra raczej zapisuje leki, gdy już sama rozmowa nie pomaga, bo codzienne funkcjonowanie jest tak trudne.
pozdrawiam i życzę spokoju