Nawracająca torbiel jajnika u 24-latki

Witam! Mam problem z nawracającą torbielą jajnika lewego. Za pierwszym razem usuwana operacyjnie, potem tabletki silvie 30 ponieważ nawracała. Teraz planuję zajść w ciążę, nie biorę drugi miesiąc tabletek, jednak dziś byłam u ginekologa- torbiel 4 cm. Zapytałam czy będzie to utrudniało zajście w ciążę, na co lekarz odpowiedział, że nie wie. Dlatego chciałabym wiedzieć- czy zajście w ciążę z torbielą jest możliwe? Czy są jakieś inne sposoby aby się jej pozbyć (oprócz operacji) ?

Dlatego chciałabym wiedzieć- czy zajście w ciążę z torbielą jest możliwe?
- tak, jest to możliwe
Czy są jakieś inne sposoby aby się jej pozbyć (oprócz operacji) ?
- oczywiście, odpowiednia hormonoterapia po wcześniejszej odpowiedniej ocenie profilu hormonalnego, radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem