Nerwica lękowo-hipochondryczna i drżenie mięśni po ćwiczeniach

Choruje na nerwicę lekowo-hipohondryczną. Terapeuta zalecił mi dużo wysiłku fizycznego,więc biegam i chodzę na siłownie. Od lat wmawiam sobie SM choć neurolog mówi,że go nie mam. Martwi mnie jedna rzecz.Dawno nie ćwiczyłam,ale jestem szczupła.Po każdym wysiłku fizycznym przez kilka dni "skaczą" mi mięśnie w całym ciele i czuję że są osłabione. Mam wrażenie ,że jedna ręka nie pasuje mi do drugiej i ciągle śledzę swoje ciało. Czy skaczące mieśnie to normalne po wysiłku?

Napięcie mięśni, także w formie nagłej może mieć przyczyny emocjonalne. Inaczej mówiąc może to być objaw nerwicy i zaburzeń lękowych. Zachęcam do dalszej pracy nad sobą w psychoterapii.

Dzień dobry,
najlepiej będzie jeśli poruszy pani te kwestie na swojej psychoterapii. Wysiłek fizyczny to tylko pewien dodatek czy baza, ważne jest aby pracować nad objawami nerwicy i jej przyczynami - a niepokój, który pani odczuwa po ćwiczeniach jest ważnym tematem.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, ciekawe, że zadaje pani to pytanie na forum innym specjalistom zamiast omówić to ze swoim terapeutą. Zachęcam do omówienia z nim tego problemu, pani leku, niepewności ale również tego, że szuka pani porad u innych osób co może się wiązać z brakiem zaufania do terapeuty - jednak wszystkie te problemy należy omówić podczas terapii. Pozdrawiam.