Nerwica natręctw u 42-latki

Jak radzić sobie z kompulsjami w zaburzeniach obsesyjno - kompulsywnych? Np: musisz coś zrobić kilka razy, w okreslony sposob lub zaprzestać wykonywania czynności, bo coś złego może się w przyszłości przydarzyć bliskim (wydarzenie odległe w przyszlosci).

Witam,
trudno jest dać radę internetową, najlepiej byłoby skorzystać z psychoterapii, terapia poznawczo-behawioralna bywa tutaj bardzo skuteczna, choć oczywiście istnieją inne skuteczne formy pomocy psychoterapeutycznej. Może Pani po prostu zapytać lekarza prowadzącego o psychoterapię, bądź także próbować szukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego, w tych współpracujących z NFZ (zarówno państwowych ja i prywatnych) pomoc otrzyma Pani bezpłatnie w ramach ubezpieczenia. Także zachęcam do szukania specjalistycznej pomocy. Pozdrawiam.