Nerwica, Relanium a bolesność oczu

Silne bóle tyłu głowy ,szum w uszach zesztywniałe barki i bóle tępe oczu -- rażenie światła dziennego - pojawia się co jakiś czas - byłam pod opieką Psychiatry z Nerwicą pitiatyczną ale w roku 1983 - jakiś czas miałam spokój a teraz mam częste nawroty - czy powinnam sie martwić ,,biorę Relanium - ale nie pomaga - nie mogę sypiać w nocy - niby nie mam problemów - a jednak bóle są dosyć intensywne - najczęściej jednej części głowy - prawej - Rezonans nic specjalnego nie wykazał.

Witam,
W przypadku objawów somatycznych pierwszym krokiem jest wykonanie diagnostyki medycznej. PO wykluczeniu przyczyn natury biologicznej proponuje udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Relanium jest lekiem uspokajającym - nie usuwa przyczyny zaburzeń. Ponadto ma duży potencjał uzależniający. Nie należy g brać bez zalecenia lekarza psychiatry. Proponuje podjąć kompleksowe leczenie łączące farmakoterapię z psychoterapią. W przypadku zaburzeń lękowych bardzo dobre efekty daje terapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka