Nieadekwatne do wieku zwapnienia chrząstek żebrowych a zaburzenia hormonalne

Witam. Mam 26 lat.Na zdjęciu rtg wyszlo mi, ze mam nieadekwatne do wieku zwapnienia chrzastek zebrowych.Napisane było rownież, ze byc moze jest to zwiazane z zaburzeniami hormonalnymi. Pani doktor zleciła mi wykonanie poziomu wapnia, fosforu i kalcytoniny. Wyniki wyszly w normie. Jakie kolejne badania powinnam wykonac? Czy moze po prostu jest wszystko dobrze a ja niepotrzebnie sie martwie? Bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Możliwe, że obraz zdjęcia RTG jest cechą osobniczą i nie ma związku z chorobą. Z wynikami badań należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie, zdjęcie RTG warto zachować dla porównania w przyszłości. Ew. dalsza diagnostyka może przebiegać poprzez kontakt z endokrynologiem, wykonanie USG tarczycy.