Niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań

Dzień dobry, mam prośbę o opinie do psychologa. Objawy: niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań, brak pracy mimo wykształcenia i mieszkania w dużym mieście, ZAZDROŚĆ w stosunku do znajomych bo osiągnęli więcej i nie ma możliwości ich już dogonić (służby mundurowe - wiek ogranicza), błędne decyzje przeszłości nie można naprawić, brak perspektyw, brak celu, TYLKO chęć do upodlenia się alkoholem, aby jakoś to znieść i mieć powód do tłumaczenia swoich porażek i decyzji. Wizyta lek. odpada.

Dzień dobry,

Nikt przez internet, bez osobistego badania, nie może Pana diagnozować.
Niemniej jednak, jeśli chce Pan zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to jak najbardziej namawiam na podjęcie psychoterapii.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam,
takie objawy mogą być związane z depresją,która być może istnieje na podłożu rywalizacji, poczucia opuszczenia lub innych doświadczeń z wczesnych relacji,które obecnie odnawiają się mimo odmienności kontekstu.Byłoby wskazane zasięgnięcie pomocy psychologów lub psychoterapeutów.
Polecam i pozdrawiam.