Niedoczynność tarczycy i wyniki badania hormonów u 10-latki

mam pytanie moja corka ma niedoczynnosc tarczycy miala robiony wynik okolo 4tygodnie temu w PLwynik byl ok tsh2,196 f3 3,30 f4 1,07.Lekarz powiedzial ze wszystko ok zeby przestac podawac leki i sprawdzic za ok 3miesiace.po powrocie do Szkocji tydzien temu znowu robilismy badania i TSH wynosi 9,05 czy jest to mozliwe ze w tak krotkim czasie tak zmienilo sie TSH.Lekarz wSzkocji zalecil brac 50 mg levothyroxine dodam ze corka ma 10lat.prosze o odpowiedz

Tyroksyną utrzymuje się we krwi do 2tygodni, możliwe jest więc zwiększenie TSH do 9,0 po 4 tyg. Przerwy w leczeniu. Zaprzestanie leczenia było błędną decyzją. WF niedoczynnośći tarczycy nie wolno odstawiać tyroksyny po normalizacji wyników badań. Należy stosować taką dawkę , jaka doprowadziła do normalizacji TSH i fT4.