Niedowaga i gromadzenie się tłuszczu na brzuchu

Witam, mam 19 lat i przy wzroście 163, ważę 43 kg i w tym leży mój problem, gdyż mam niedowagę i chciałabym przytyć z 15kg, przy czym zauważyłam gromadzenie tłuszczu na brzuchu, co bardzo prawdopodobnie wyniki z mojego nieregularnego spożywania posiłków. Dodam także, że mało pije w ciągu dnia, czasem zdarza się, że wystarcza mi 1 szklanka herbaty na cały dzień. Chciałabym głownie nabrać masy ciała na nogach oraz rękach, bo to jest głowny mój problem. Z góry dziękuje za pomoc.

witam
z opisu wynika, że należy wprowadzić dużo zmian w sposobie odżywiania. Piecie 2 szklanki herbaty w ciągu dnia szybko doprowadzi do problemów zdrowotnych. Najlepiej porozmawiać osobiście z dietetykiem, i zmobilizować się do zmiany nawyków na właściwe. Kombinacje metodą prób i błędów nie tylko mogą zmęczyć, ale też skutecznie zniechęcić. Natomiast picie wody i herbat ziołowych należy wdrożyć natychmiast :) pozdrawiam i trzymam kciuki za konsekwencję i sukces.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, prosze udać się do dietetyka i zrobić analizę segmentową składu ciała, która wykaże gdzie najwiecej spichrza się tkanka tłuszczowa i oceni zawartość wody w organiźmie. Dietetyk dobiezrze odpowiednią dietę i doradzi jakie ćwiczenia Powinna Pani wykonywać. Pozdrawiam