Nieleczona nadżerka a ryzyko raka lub HPV

1 czy to prawda ze nie leczona nadrzerka prowadzi do raka???? jestem zaszczepiona na hpv czy jest w dalszym ciagu prawdopoobienstwo ze bede miec hpv lub raka szyjki macicy, mam mala nadrzerke kiedys leczylam sie albotkylem teraz znow powtarzam kuracje lekarz mowi ewentualnie po dziecku zabieg teraznie. Czy przy stosowaniu albothylu mozna seks analny ???? bo w ulotce pisze ze nalezy nie wspolzyc ja rozumiem ze dopochwowo tylko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunku analny nie jest przeciwwskazany. Warto poddać się kolejnej kuracji gdyż zawsze istnieje ryzyko przeobrażenia się w zmianę noworworową.