Nieodczuwanie podniecenia i zmiana wnętrza pochwy

Mam 38 lat i do niedawna pożycie seksualne z moim partnerem było doskonałe , niestety od jakiegoś czasu zauważyłam ze wnętrze pochwy jest nie takie jak przedtem . Nie potrafię określić dokładnie co się stało dlatego tez zwracam się o pomoc co robić ?! Zauważyłam ze podczas stosunku ściany pochwy tak jakby odrzucały penisa tak to dziwnie brzmi ale takie mam wrażenie , nie czuje podniecenia tak jak przedtem i widzę ze partner tez odczuwa duskomfort podczas zbliżeń . Proszę o pomoc!Co się ze mną dzieje?

Witam Panią,

Proszę zacząć od konsultacji ginekolgocznej i oceny ew. zmian atroficznych pochwy. Objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o trudnościach w uzyskaniu fizjologicznego podniecenia na poziomie genitaliów oraz niewystarczajacej lubrykacji pochwowej. Warto ocenić Pani gospodarkę hormonalną pod kątem objawów premenopauzy/menopauzy a takze ew. zmiany zapalne (lub innego rodzaju zmiany) śluzówki pochwy. Jeśli konsultacja ginekologiczna nie potwierdzi żadnej patologii, wtedy warto zgłosić się po poradę diagnostyczną do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!