Niepokojące zmiany w ustach

Witam, od kilku dni opuchnęły mi usta od wewnątrz. W dolnej i górnej wardze na wysokości zębów przesuwają mi się takie twarde kuleczki. Mam lekkie problemy z przełykaniem i zatyka mi sie lewe ucho Nie jestem alergikiem , do tego powiększyły mi się węzły chłonne na całym ciele (głównie na szyi i obojczykach) największy ma 16mm. USG węzłów nie wykazało zmian(twarde przesuwalne nie bolą w dotyku ale pobolewaja bez dotykania , morfologia w porządku.

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, a ten po dokładnym badaniu bezpośrednim i wynikach ewentualnych badań pomocniczych podejmie decyzje czy leczy sam czy konsultuje z innym specjalistą.

Witam, myślę, że w Pana przypadku należy wykonać dokładne badania diagnostyczne. Niestety na odległość, bez badania, nie jestem w stanie udzielić nawet wskazówek. Pozdrawiam Urszula Jarosz

Bez bezpośredniego badania nie ma możliwości stwierdzenia czym są spowodowane te objawy. Radzę w tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się z laryngologiem.