Niepowiększona wątroba o jednorodnym, nieco wzmożonym echu

Witam mam 22 lata dzis bylem na usg brzucha i wykazalo watroba o jednorodnym,nieco wzmożonym echu.Niepowiekszona.I z trzustka to samo wzmozone echu i niepowiekszona? Czy to z watroba/trzustką cos groznego dodam ze naduzywalem alkoholu ale od pół roku kompletnie nic.Jakie badania jeszcze warto zrobić i czy to coś grożnego? Lekarz mi powiedział ze to jest od toksyn tylko jakich? Moze tez być np pasozyty,grzyby itp?

Alkohol to także toksyna i to najczęściej dająca opisywane obraz. O swoje ciało trzeba umieć dbać. W tej chwili opis nie wskazuje na żadną patologię, zmiana nawyków uchroni Pana od powikłań. To jedynie wskazówka, że Pana organizm nie akceptuje takiego zachowania.