Nierówne brodawki sutkowe u nastolatki

Witam!

Niepokoi mnie wygląd moich piersi. Mam 18 lat i otoczka brodawki sutkowej w lewej piersi jest większa od otoczki brodawki sutkowej w prawej piersi. Napomknę, że mam tak od momentu dojrzewania, odkąd zaczęły mi rosnąć piersi jedna otoczka jest większa od drugiej. Badałam piersi, ale nie wyczuwam guzów żadnych.

Czy to normalne, że otoczki mogą się różnić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pani problem najprawdopodobniej wynika z nierównomiernym rozwojem piersi. Problem powinien się skończyć, gdy rozwój piersi zostanie ukończony. Jednak warto skontaktować się z lekarzem, który będzie miał możliwość oceny problemu poprzez zebranie dokładnego wywiadu, badanie oraz ewentualne zlecenie badań dodatkowych.