Nieuruchomienie ręki a jej dalsza niesprawność

W czerwcu 2012 roku złamałem rękę. Po miesiącu orzeczono zespół sudecka. Byłem w dwóch szpitalach rehabilitacyjnych i chodzę na rehabilitację.Teraz działam frontalnie - poradnia leczenia bólu, neurolog, reumatolog. Fijoterapeta ostrezga mnie , że jak teraz nie uruchomię ręki ( niesprawna i dalej boli) to będzie tylko gorzej w latach. Czy to prawda?

Szanowny Panie,

trudno wyrokować o odległych skutkach powikłania jakim jest zespół Sudecka. Kluczowa sprawą po ustaleniu rozpoznania jest kompleksowa terapia kontrolowana przez specjalistę. Zawiera ona w sobie zarówno leczenie farmakologiczne (także iniekcje lokalne) jak też intensywną fizyko- i kinezyterapię. Zaniedbanie leczenia może skutkować niepełnym powrotem funkcji ręki. Należy się liczyć z wszelkimi niedogodnościami terapii - z bólem podczas rehabilitacji włącznie.