Nieuzasadnione napady strachu u 18-latki

Witam, kiedyś miałam już podobny problem, lecz to przeszło jak mi się wydaje z czasem. Od pewnego czasu, znienacka napada mnie taki nieuzasadniony napad strachu, jakby uczucie bliskiej zagłady, towarzyszy temu zazwyczaj straszny wysiłek przy ruchu, najchętniej bym usiadła, czy się położyła, każdy ruch, przemieszczenie się wymaga wtedy silnego samozaparcia. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ani jak przerwac ten stan.

Witam,

dolegliwości o których Pani wspomina mogą być objawami napadu paniki. W takim przypadku polecam skorzystanie z pomocy psychologicznej, która powinna być realizowana w dwóch kierunkach: z jednej strony eliminowanie napadów lęku (nauczy się Pani jak sobie radzić, by zmniejszyć doraźnie obawy, np. poprzez ćwiczenia oddechowe, relaksację, zmianę sposobu myślenia), a druga ważna sprawa to rozpoznanie i eliminowanie źródeł lęku w Pani życiu (jeśli taka praca nie zostanie podjęta to dolegliwości lękowe mogą powracać lub się nasilać),

pozdrawiam
Anna Gromińska