Niewyrównana wada wzroku a oczekiwanie na wizytę u okulisty

Witam. Ostatnio zadałem pytanie , gdyż widze podwójnie tzn, napisy na końcu filmu białe na czarnym tle mi sie tak jakby rozchodzą. Lekarz napisał że to może być niewyrównana wada wzroku. Czy powinienem iść z tym prywatnie czy poczekać na mój termin na kasie chorych który jest za 5 miesięcy? prosze o odpowiedź na moje pytanie

Lek. Marta Gryszkiewicz

To zależy od Pana. Jeśli objaw jest na tyle nasilony i dokuczliwy, że przeszkadza Panu w codziennym życiu, to zdecydowanie nie należy czekać aż 5 miesięcy. Nieleczona wada wzroku może się pogłębiać, co także jest niekorzystnym zjawiskiem.