Nieżyt śluzówki jelita po wycięciu polipa a lek Asamax 500

Witam! Mam 34 lata tydzien temu miałam kolonoskopie wycieto polipa 3 mm (czekam na wynik his) ale lekaz twierdzi, że nie wygladał groznie rozpoznał na calej dlugości jelita plackowate przekrwienia jelita diagnoza : niezyt śluzowki jelita co to w ogóle jest biore asamax 500 3x2 dziennie a jaka diete mam stosowac i czy moge pic np.siemie lniane i brac leki osłonowe, czy one nie zmniejszą wchłaniania asamaxu?

Dzień dobry!
Najkrócej rzecz biorąc, nieżyt śluzówki jelita to stan zapalny błony śluzowe, który jest przyczyną zaburzeń trawienia. W przypadku diety najważniejsze jest wprowadzenie w życie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych, wykluczenie używek. Zażywanie jakichkolwiek leków bez wyników i konsultacji z lekarzem prowadzącym jest niewskazane. Pozdrawiam!